Obecnie nasze przedszkole jest placówką 5 – oddziałową.

W naszych działaniach najważniejsze jest dziecko.

Dzieci 3-letnie uczestniczą w spotkaniach adaptacyjnych.

Maluchy w towarzystwie rodziców, mają okazję zapoznać się z nauczycielkami oraz oswoić się z salą, w której wkrótce będą spędzały większość swojego czasu. Spotkania te przybierają formę zabawy, co niewątpliwie ułatwia wszystkim nawiązanie bliskiego kontaktu. Razem malujemy farbami, budujemy z klocków, bawimy się w kącikach zainteresowań. Razem czytamy i oglądamy książeczki. Spotkania adaptacyjne mają na celu przełamanie stresu związanego z wkroczeniem dzieci w nieznane i rozstaniem z rodzicami.

pobierz: Program adaptacyjny .pdf (135 KB)

Stwarzamy dzieciom warunki do rozwijania różnorodnych zainteresowań i uzdolnień:

• kącik plastyczny,
  • kącik książek,
  • kącik przyrody.

Stworzyliśmy wspaniały ogród zieleni, który umożliwia dzieciom kontakt z naturą i uwrażliwia na konieczność dbania o przyrodę.
Nasze pociechy przez cały rok mają możliwość obserwacji zmian w przyrodzie związanych z porami roku.

Pomagamy dzieciom na dietach, a także „jemy zdrowo i kolorowo”.
Serwowane posiłki są bogate w warzywa i owoce.

-chłopiec-uśmiecha-oferuje-jabłek-i-gruszek

W naszym przedszkolu dzieci z trudnościami nie są pozostawione sobie.
Dostrzegamy ich problemy i staramy się je rozwiązywać.

Dbamy o wszechstronny rozwój naszych przedszkolaków.

Rodzice powierzają nam przecież swoje skarby, nie możemy ich zawieźć.

PRIORYTETEM ZAWSZE POZOSTAJE ZDROWIE I

BEZPIECZEŃSTWO DZIECI.