przedszkole

Przedszkole nr 205  jest placówką publiczną funkcjonującą od 1.09.1990 r.Utworzenie placówki było związane z realizacją potrzeb powstałego niedawno i wciąż rozbudowującego się osiedla mieszkaniowego.

W roku 1996 podjęliśmy inicjatywę wprowadzenia w placówce specjalnych diet żywieniowych dla dzieci, które wymagają tego ze względów zdrowotnych. Problem żywienia dzieci według określonych indywidualnych diet, jest niezwykle istotny dla prawidłowego rozwoju małego człowieka.

Dziecko pozostające pod opieką matki ma możliwość zaspokojenia właściwych potrzeb żywieniowych. Problem zaczyna się wówczas, gdy rodzice chcą wysłać pociechę do przedszkola.

Dlatego też nasza inicjatywa została pozytywnie oceniona przez Gminę. Wszyscy pracownicy zostali przeszkoleni w zakresie prawidłowego żywienia dzieci z zespołem złego wchłaniania. Znalazły się również środki finansowe na zatrudnienie dodatkowego personelu.

Każdego roku zgłasza się do nas coraz więcej dzieci z określonymi potrzebami dietetycznymi, a zadowolenie rodziców jest dla nas dowodem na to, że taka placówka jest potrzebna nie tylko na Bemowie, ale we wszystkich Dzielnicach.

jedzenie