Dzieci otrzymują 4 posiłki dziennie, odpowiednio zestawione do indywidualnych potrzeb.

I śniadanie
Podawane w formie szwedzkiego stołu. Do wyboru: sery, wędliny, pieczywo (ciemne i jasne), zupa mleczna, jajka.
II Śniadanie Napój i owoce.
Obiad Zawsze składa sie z zupy i drugiego dania oraz kompotu lub napoju. Do obiadu zawsze są podawane warzywa gotowane i surówka.
Podwieczorek Bułka z nabiałem, wędlina, warzywami, pieczone ciasto, jogurty, koktajle, budynie sporządzane w przedszkolu.

Ze względu na dietę dzieci stosujemy mięso i wędliny drobiowe. Dzieci z indywidualnymi potrzebami żywnościowymi mają opracowaną stosowną dietę.

Posiłki są bardzo smaczne, i w ilościach odpowiadających indywidualnym potrzebom dzieci.  Zachęcamy do spożywania posiłków w całości, ale nie ma dla nas problemu, jeśli dziecko nie chcę jeść, a rodzice akceptują taki stan rzeczy. Dzieci jedzą to, co chcą i w ilościach jakie chcą. Podkarmiamy dzieci wyłącznie na prośbę rodziców.

warzywa i owoce

Zapraszamy także  do lektury

patrz  osobna zakładka – Zdrowe Żywienie Dzieci-

a w niej wiele cennych wskazówek

a także pomysłów na posiłki.