Rzeczy jakie należy przygotować dziecku do przedszkola

• koc i powłoczka na koc ( rozmiar 160/200)
  • ubranka do leżakowania- piżamka lub cienki dres lub legginsy + bluzeczka
  • kapcie na rzepy lub wsuwane, na gumowej podeszwie- bez  wiązanych sznurowadeł! + worek na kapcie ( nie reklamówka)
  • 2 duże paczki chusteczek higienicznych wyciąganych, w pudełku,
  • mokre chusteczki
  • ubranka na zmianę w worku ( kilka par majtek, rajstopy, skarpetki, spodenki,

bluzeczki ), bardzo się przydają jeśli zdarzy się konieczność przebrania dziecka,

• można dać dziecku do przedszkola ulubioną przytulankę , maskotkę , aby miało przy sobie coś co zna i lubi ( jeśli to możliwe pluszaka podpiszmy na metce!), przyniesienie maskotki z domu zależeć będzie od wytycznych GIS, na dzień dzisiejszy dzieci nie mogą przynosić zabawek z domu,
  • segregator A4  granatowy + koszulki format A4 (100) na prace plastyczne;
  • mały ręcznik z wieszaczkiem – do wycierania rąk
  • szczoteczka do zębów z nakładką , kubeczek, pasta
  • serwetki
  • ryzę papieru do ksero format A4

WSZYSTKIE RZECZY MUSZĄ BYĆ PODPISANE

Ubranie do przedszkola powinno być przede wszystkim wygodne, łatwe do zdjęcia i

założenia, elastyczne, swobodnie przechodzące przez głowę, bez guzików zza małymi

dziurkami, ,bez zaciskających się suwaków i samoistnie odpinających się szelek.

Dolna część ubranka najpraktyczniejsza, najwygodniejsza dla dziecka jest z gumką.

Należy pamiętać też o tym, ze dziecko ma prawo się pobrudzić w przedszkolu, np.

podczas zajęć, jedzenia.

Niewskazane są też zbyt długie , opadające rękawy, utrudniają one jedzenie, moczą się w farbach.

Zarówno kapcie jak i buty sprawiają mniej kłopotów jeśli nie są sznurowane.

Najlepiej sprawdzają się buty na rzepy. Kapcie na gumowej podeszwie, dobrze trzymające piętę. Pamiętając o nakryciu głowy , należy przygotować takie, które dobrze przylega, nie zsuwa się ani nie uciska. Najłatwiejsze do założenia są rękawiczki z jednym palcem, najlepiej na tasiemce, aby się nie gubiły.

Komplet ubrań na zmianę powinien być możliwie uniwersalny, a przy okazji niezbyt

drogi. Pamiętajmy ,że dziecko rośnie i co kilka miesięcy trzeba sprawdzić czy zapasowe ubranka jeszcze pasują.

Ubierajmy dziecko stosownie do warunków atmosferycznych. Dobrze sprawdza się ubieranie „na cebulkę”.

RZECZY PRZYNOSIMY 31 SIERPNIA NA SPOTKANIE ADAPTACYJNE