PODRÓŻE MISIOŁANKÓW – projekt ogólnopolski

Misiołankowy szał ogarnął już całą Polskę.

W tym projekcie edukacyjnym biorą udział nauczyciele i dzieci

z przedszkoli w różnych regionach Polski,

a przy tym fantastycznie się bawią.

dav

 

1. Misiołanki to czteroosobowa rodzina pluszowych misiów. Od września 2016 podróżują po całej Polsce i odwiedzają przedszkola, ucząc dzieci jak żyć zdrowo i bezpiecznie. Misiołanki odwiedziły już około 60 placówek, w ponad 20 miastach, a udział w projekcie wzięło prawie 3000 dzieci.

2. Każdy z Misiołanków to specjalista w innej dziedzinie:                                                                                           

  • Tata Noteusz Łanek to policjant – uczy dzieci jak należy bezpiecznie poruszać się po ulicy, jak zachować się, kiedy się zgubimy lub gdy nieznajomy człowiek zaczepi nas na ulicy;  
  • Mama Notencja Łanek jest pielęgniarką – opowiada dzieciom o zarazkach, pokazuje jak myć ręce, by były naprawdę czyste, po co są szczepienia i dlaczego na stłuczone kolano nie pomoże tylko całus mamy;
  • Synek Noti Łanek to miłośnik przyrody – podpowie jak o nią dbać, jak segregować śmieci, a także dlaczego warto oszczędzać wodę i światło, i dlaczego komary, choć uciążliwe, są takie ważne;        
  • Córeczka Notka Łanek interesuje się zdrowym odżywianiem – mówi o tym co można jeść, a czego lepiej unikać! Dlaczego cukier niszczy zęby, oraz jak zrobić w domu pysznego domowego i zdrowego hamburgera.

3. Łankowie podróżują osobno. Każdy z misiów odwiedza inne przedszkole, każde z przedszkoli może jednak przyjąć po kolei wszystkich członków misiowej rodziny.

4. Misie przesyłane są z przedszkola do przedszkola kurierem. W każdym przedszkolu spędzają 4 – 5 dni (od poniedziałku do piątku lub od poniedziałku do czwartku).

5. Każdy z Misiów ma dołączony scenariusz i materiały pomocnicze, według których wychowawcy przedszkolni przeprowadzają zajęcia edukacyjne.

6. Misiołanki wspólnie z dziećmi tworzą przewodnik po odwiedzanych miejscach (Księga Podróży). Dzięki temu dzieci w kolejnych przedszkolach mogą poznać miejscowości dotychczas odwiedzone przez Misie: ich gwarę, legendy, zabytki i tradycje.

7. Misie zbierają rysunki wykonane przez dzieci w przedszkolach. Wszystkie podpisane rysunki biorą udział w konkursie plastycznym.

8. Wszystkie przygody, zdjęcia ze spotkań i opisy odwiedzanych miejsc można obserwować na facebooku: Podróże Misiołanków – facebook.com/PodrozeMisiolankow

https://www.facebook.com/pg/PodrozeMisiolankow/photos/?tab=album&album_id=224113311326994

 

9. Każde przedszkole, które weźmie udział w projekcie edukacyjnym, otrzyma certyfikat. Dołączone do niego będą pamiątkowe dyplomy dla każdego dziecka.

IDEA PROJEKTU – MISJA EDUKACYJNA

  • Zależy nam na tym, by projekt edukacyjny Podróże M isiołanków kształtował świadomość, wzmacniał dobre postawy i zachowania wśród dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, a tym samy m bezpośrednio wpływał na ich zdrowie i bezpieczeństwo;
  • Prócz tego, nasz projekt promuje wśród najmłodszych wiedzę na temat miejscowości z różnych rejonów Polski niezależnie od tego, czy są to małe wsie czy duże miasta. Dzieci poznają zabytki i legendy z nim i związane, gwarę i tradycje miejsc, nieraz bardzo odległych od ich rodzinnych stron.

Misiołanki zaprosiły do wspólnej zabawy również nasze przedszkolaki , Miś- Córeczka Notka Łanek -gościła wśród nas we dniach 23-27.01.2017 r.

dav