Labolo – doświadczanie przez eksperymentowanie

Również od tego roku szkolnego 2016/2017 w  naszym przedszkolu  odbywać się będą cyklicznie

raz w miesiącu zajęcia z eksperymentowania w każdej grupie.

labolo_logo

Labo Odkrywcy to autorski program edukacyjny, w czasie którego dzieci interaktywnie, za pomocą bezpiecznych doświadczeń, odkrywają prawa i zjawiska otaczającego świata oraz w przystępny sposób otrzymują odpowiedzi na najbardziej nurtujące je pytania..

Odkrywamy fascynujący świat fizyki i chemii.
Wykonujemy ciekawe i barwne eksperymenty.
Zapamiętujemy przez działanie.
Uczymy logicznego myślenia i szybkiej analizy faktów.

laboodkrywcy-260x400

W trakcie zajęć dzieci odkrywają fascynujący świat chemii i fizyki. Wykonując ciekawe i barwne eksperymenty poznają podstawowe zjawiska, które sprawiają, że nasz świat wygląda i funkcjonuje w sposób, jaki codziennie obserwują. Dowiadują się m.in. dlaczego pada deszcz, jak powstaje tęcza, czy jak działa parowóz. Tworzą tez chemiczną stację pogody. Oczywiście będzie tez czas na wybuchy, dzieci zbudują swój własny wulkan i gejzer oraz poznają zasady ich działania. Bo na naszych zajęciach dzieci uczą się bawiąc.

W czasie zajęć dzieci zapoznają się również z podstawowymi terminami chemicznymi, odczynnikami, sprzętem i szkłem laboratoryjnym tak, by w przyszłości umiały się z nimi obchodzić w bezpieczny sposób.

Na zajęciach Labo Odkrywcy dzieci poznają świat 5 zmysłami (wzrokiem, słuchem, dotykiem, węchem i smakiem), bo wiemy, że tylko taki sposób zdobywania wiedzy jest skuteczny na tym pierwszym etapie nauki.

Szczegółowe tematy spotkań, zostały zamieszczone  w zakładce : Teatrzyki i imprezy w roku szkolnym 2016- 2017

*

wkrótce zdjęcia z zajęć które już są za nami